Usnadnění dopravy studentům

1.září byla spuštěna nová služba http://www.waybook.cz usnadňující studentům dohledání dopravy autem. Cílem služby je nahradit hledání odvozu a spolujezdců na nástěnkách, inzercích a chatech.
Nabízí možnost vypsat jízdu a najít spolujezdce do svého vozu nebo se k některému ze spolužáků na jízdu přihlásit. Cestující mají možnost hodnotit jednotlivé jízdy. Při hledání jízdy máte tedy přehled o tom, ke komu si sednete do auta.
Další výhodou je možnost vyhledávání konkrétní trasy. Zadáte města, mezi kterými chcete cestovat a systém Vám vypíše všechny jízdy, které splňují Vaše požadavky.

Pro využívání služeb se stačí pouze ZDARMA zaregistrovat.

Takže
Máte dost veřejné dopravy? Nesnášíte zpoždění a mačkání v uličkách? Nemůžete si dovolit rozhazovat za veřejnou dopravu? Nemáte čas ztrácet čas?
Jednoduše se ZDARMA zaregistrujte a vyberte si řidiče, s kterým pojedete.

Nebo
Jezdíte autem a nemáte spolujezdce? Nebaví vás v autě poslouchat jenom rádio? Chcete pomoci spolužákům, kteří se nemají jak dostat domu? Nebo si chcete jízdou přivydělat?
Neváhejte a registrujte se na http://www.waybook.cz jako řidič a nabídněte svezení. Odměnou Vám bude zaplacení benzínu od spolujezdců, zábava při cestě a třeba navázání nových přátelství.

Autor: Honza Svoboda

Aktualizováno: 
5. March 2010 - 17:07
Váš hlas: Žádná Průměr: 4.5 (15 x hlasováno)

Komentáře

hmm, studentům se

hmm, studentům se zjednodušuje doprava a někomu ji studenti zase zjednošujou oni, podle toho jak se krade kolo za kolem ze stojanů před FST – o tom byste měli napsat

Tak to napiš a pošli jim to

Tak to napiš a pošli jim to do redakce. Myslim že to velice rádi uveřejnění.

To je dobrej nápad, ale

To je dobrej nápad, ale trochu asi chybí propagace, chtělo by to vyvěsit ve škole a na kolejích ;-)

Ondra: Ve školách, na

Ondra: Ve školách, na kolejích a v menzách už jsou rozvěšený plakáty. Dělalo se na tom ve čtvrtek. Pokud víš o místě kde by to bylo ještě dobrý vyvěsit dej vědět. Kolejní stránky zařídíme příští týden

Malá lingvistická poznámka.

Malá lingvistická poznámka. Nechápu ten název – „waybook“. Nevím, proč tomu autor dával anglický název, když neumí pořádně anglicky: „way“ je sice ve slovníku „cesta“, ale cesta spíše myšlená v přeneseném významu, tady by mělo být správně spíše „ridebook“ popřípadě „journeybook“ či „tripbook“. To „waybook“ mi zní spíš jako označení pro nějakou náboženskou knihu…

Název byl vybrán podle toho

Název byl vybrán podle toho co se nejlíp pamatuje a vyslovuje. A také podle toho jaké domény byly volné. Udělali jsme průzkum jednotlivých variant mezi potencionálními uživateli a zvítězil waybook. Česky jsme dost dobře nevymysleli jak to nazvat. Knihajizd.cz?Ces­tujautem.cz?… Myslim, že anglický název zní mnohem líp. Bohužel už je taková doba. Ale myslim, že hlavní je účel stránek a ne jejich název:)

tak třeba knihajizd.cz podle

tak třeba knihajizd.cz podle mě zní dobře, i se to dobře pamatuje, otázka je, jestli to je volné… nejlogičtější název by mi přišel něco jako „spolujizdy.cz“

spolujizdy.cz se mohou plést

spolujizdy.cz se mohou plést se spolujízda.cz, která už je. knihajízd.cz není špatná, ale waybook se mi líbí víc. Ale asi je zbytečný tohle řešit. Myslim, že pokud je dobrej obsah tak na názvu tolik nezáleží. A hlavně když se ten název podle ohlasů docela líbí.

for Káčko: přijde mi to

for Káčko: přijde mi to logický. Facebook = kniha tváří , waybook = kniha směrů ;)

proc nepouzivate <a

proc nepouzivate www.spolujizda.cz ?

protože cílová skupina

protože cílová skupina waybook.cz jsou studenti, narozdíl od jiných „spolujízda serverů“

Ale než se ty Vaše stránky

Ale než se ty Vaše stránky načtou, tak tam dotyčný dojede stopem:-))

Bohužel došlo k tomu, že

Bohužel došlo k tomu, že zájem byl díky článku na novinky.cz tak veliký, že byl server přetížen. Řešili jsme to s providerem a problém byl vyřešen. Nyní již vše funguje jak má.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.