Vánoční besídka AEGEE

Zůstáváš na víkend v Plzni a chceš se jít někam v sobotu 11.12. 2010 večer pobavit? Přijď na vánoční besídku AEGEE v Plzni do Bowling klubu Lucerna na Doubravce, začínáme v 18:00.

Jsme Evropské fórum studentů a kromě Vánoc budeme slavit i 12 let od založení plzeňské antény. Přines
nám malý dáreček a vstup máš zajišťen, třeba se nadchneš a po večírku si dáš s námi rande ve středu v HáJé 202 v 19:30.
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: office@aegee-plzen.cz

Autorka: Pavlína Dlasková, PR - AEGEE Plzeň  

Váš hlas: Žádná Průměr: 4.4 (5 x hlasováno)

Komentáře

Dvacetiletý student v

Dvacetiletý student v bezvědomí s krvácením do mozku poté, co ho policie zmlátila obuškem

10.12.2010

Inspekční orgán britské policie zahájil nezávislé vyšetřování poté, co se ukázalo, že je dvacetiletý student v bezvědomí s krvácením do mozku, poté, co ho udeřila pendrekem do hlavy londýnská policie.

Deník Guardian publikuje množství rozhořčených svědectví od včerejších studentských demonstrantů o brutalitě londýnské policie.


Bob Brecher, profesor filozofie z Brighton University, argumentoval, že "policii bylo nařízeno, aby zastrašila lidi natolik, aby se už neodvážili demonstrovat", i když některým jednotlivým policistům se to nelíbilo: "'Násilí', k němuž došlo, a nepřiměřenost fyzického násilí policie vůči demonstrantům je nesmírně důležitý faktor - bylo záměrně vyvoláno. Cílem bylo, aby se o demonstraci dostaly do tisku záporné zprávy a aby se příště už lidé neodvážili demonstrovat. Tři naši studenti nemohli dnes přijít do školy, protože se stali terčem fyzického útoku od policie."

Richard Lambert, předseda Konfederace britského průmyslu, se vyjádřil v tom smyslu, že podniky budou muset daleko více ovlivňovat, co se vyučuje na univerzitách. Podle Lamberta bude mít podnikatelská sféra "daleko aktivnější roli než v minulosti a bude daleko více informovat studenty, jakou kvalifikaci potřebuje".

Jako příklad, co se včera v Londýně dělo, uvádíme jedno studentské svědectví:

Násilní útočníci? Já jsem jednadvacetiletá studentka literatury a protestovala jsem. Tančila jsem k hudbě na Parliament Square, když lidi nasprejovali do trávy velká písmena NE, skandovala jsem s hrdostí "Konzervativní svině", policie mě zatlačila do přední linie a dvakrát na mě zaútočila na koních.

Násilnými útočníky byla policie. Jsem asi 160 cm vysoká. Několikrát mě policisté strkali ruce do tváře, tahali mě po zemi a smáli se, když jsem říkala, že mám astma. Pak se lidé rozčílí, protože byli násilně zadržováni a chtěli odejít.

Požádala jsem policistu, jestli mohu jít na záchod, a on ukázal na zem. Jiný na mě křičel: "Zmiz, kurvo, nebo tě rozmáčknu koněm."

Když protesty skončily a lidé chtěli jít domů, skupina asi 1000 demonstrantů byla policií zadržována na Westminsterském mostě až do 23 hodin v noci. Drželi nás tam hodiny v mrazu. Dav byl klidný, ale po mnoha hodinách začal skandovat: Pusťte nás, a pak začal tlačit směrem kupředu. Protože jsem malá, dav mě nesl a skončila jsem na linii kontaktu s policií. Byla jsem unavená a zmrzlá a 12 hodin jsem nic nejedla ani nepila.

Křičela jsem na policii, ať mi nic nedělají, protože mě dav tlačil zezadu, ale stejně mi zaútočili na tvář a téměř mě strhli na zem. Muž vedle mě začal rukama chránit můj obličej a křičel: "Nechte ji být, je to dívka, nic vám nedělá", ale policista ho začal mlátit po hlavě obuškem.

http://www.blisty.cz/2010/12/10/art55999.html

Řekni mi, proč píšeš takové

Řekni mi, proč píšeš takové věci pod články se kterýma nesouvisí?

Napiš o tom článek a určitě ti ho tady rádi vydají.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.