Volby do akademického senátu FF ZČU jsou zase tady

Nebojte se. Neblíží se žádné komunální, krajské, parlamentní nebo dokonce evropské volby a vy nebudete vídat opět tváře na plakátech a nebudou vám dávány koblihy, růže, klobásy nebo jiné pochutiny. To se jenom blíží volby do akademického senátu v rámci ZČU. Tentokrát do senátu Filozofické fakulty. Co to je akademický senát, jak se volí, kdy se mají volby konat a kdo vůbec kandiduje, to Vám přiblížím v následujících řádcích.

 

Datum konání voleb:

Volby se konají již za 12 dnů, ve středu a ve čtvrtek 12. a 13. listopadu 2014

 

Seznam kandidátů:

Veškeré uchazeče do akademického senátu najdete na stránkách http://ff.zcu.cz/about/structure/akademicky-senat/volby-as.html,

 

Způsob volby:

Volí se ve dvou částech. Jedna část jsou akademičtí pracovníci a druhá část jsou studenti. Studenti mohou volit jenom studenty, akademičtí pracovníci mohou volit zase jenom akademické pracovníky. Volit může ten, kdo je studentem nebo akademickým pracovníkem Filozofické fakulty ZČU. Ze studentské části je zvoleno 5 studentů, v akademické části je zvoleno 10 studentů. Ti, co chtějí volit, přijdou do volební místnosti, předloží občanský průkaz a dostanou hlasovací lístek, kde jsou všichni kandidáti seřazeni podle abecedy.

 

 

Programy daných kandidátů ještě nejsou známé, nezbývá tedy nic jiného, než se ptát svých vyučujících nebo svých spolužáků, jaký mají program a jak by ho prosadili. Doufejme, že volební účast nebude taková, jaká byla při komunálních volbách.

 

 
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Komentáře

A koukám, že už jsou i

A koukám, že už jsou i výsledky - viz dokument na http://ff.zcu.cz/about/structure/akademicky-senat/volby-as.html  Nicméně je to jedno, protože jsou ty volby z nějakého důvodu stejně neplatné - viz komentář úplně dole v tom souboru s výsledky. 

Ale jinak by se mohla i na FF studentská komora (stejně jako předtím na FST a FAV) prakticky přejmenovat na doktorandskou, protože všichni zvolení by byli studenti doktorského studia. A opět se ukázalo, že na FF kašlou (především studenti) na volby v ještě vyšší míře, než je na ZČU dobrým zvykem. 82 z více než dvou tisíc, to už je snad lepší ani na procenta nepřepočítávat... Ale jen co bude zase nějaká demonstrace, to budou určitě první v průvodu :)

Jinak autora chválím za to, že čtenáře informoval. Volební reporty z různých součástí ZČU jsem se snažil psát na Dioné dlouhá léta, tak jsem rád, že se toho někdo ujal :)       

to víš, máme teď v týmu

to víš, máme teď v týmu politologa :D

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Štve vás opisování obrázku? Dioné nabízí přihlášení pod ORION loginem! Každý student ZČU má tedy automaticky konto!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.