Vysokoškolský Model EU Pražského studentského summitu!

Už na střední jsem ke škole a občasných party hledala nějakou vedlejší aktivitu, která by měla pro mě a mou budoucí kariéru smysl. Kamarádka mi řekla o Pražském studentském summitu, prestižním vzdělávacím projektu, jehož hlavní myšlenka spočívá v simulaci tří významných mezinárodních organizací. Simulace OSN a NATO jsou určeny pro středoškoláky. A tak, když jsem začala studovat ZČU, zapojila jsem se do vysokoškolského Modelu EU.

V rámci Modelu EU simulují studenti jednání Rady EU. Během nich delegáti zastupují jeden ze sedmadvaceti členských států a hájí jeho zájmy. Mimo to jsme absolvovali řadu vzdělávacích aktivit, ale i rétorických cvičení a diskuzí se zajímavými hosty. Loni jsem měla šanci osobně se potkat s několika poslanci evropského parlamentu nebo třeba s Vladimírem Špidlou, bývalým eurokomisařem a premiérem ČR.

O Model EU je mezi vysokoškoláky tradičně velká poptávka, a tak se na žádost samotných studentů z minulého roku doplnil ještě jeden workshop navíc. Prostřednictvím těchto workshopů se my jako účastníci vlastně připravujeme na závěrečnou slavnostní konferenci, která se většinou odehrává na jaře následujícího roku. Studenti zde už vystupují jako zástupci vybraných států, debatují a snaží se najít řešení na aktuální evropské otázky. K neformální stránce projektu samozřejmě patří i mnoho mladých lidí s podobnými zájmy a party, co rozhodně stojí za to.

Před několika dny začalo přijímací řízení, které potrvá do 31. října. Naše univerzita má každoročně poměrně slušnou účast, tak vám chci prostřednictvím tohohle článku dát možnost se o tom projektu dozvědět a v případě zájmu se zapojit. Podmínky nejsou nijak složité, snaží napsat motivační dopis a esej, ve kterém ukážete zájem a kreativitu. Samotný program se pak odehrává v Praze, ale ubytování v čase konference je zajištěno a sama za sebe můžu říct, že přinejmenším kvůli tomuhle projektu se čtyřikrát za rok dojet do Prahy opravdu vyplatí.

Přidávám odkaz na webové stránky, kdybyste se chtěli dozvědět víc: www.studentsummit.cz

Váš hlas: Žádná Průměr: 3.3 (3 x hlasováno)