Zažij Erasmus v Plzni, aneb staň se buddym!

Ahoj,

tak co? Zkoušky za tebou? Pokud ano, tak gratulujeme, pokud ještě ne, tak vydrž! Ale proč že to vlastně píšeme... Určitě jsi již slyšel/a o něčem jako je program Erasmus - že můžeš vyjet studovat / pracovat do zahraničí, poznáš spousty přátel a zažiješ mraky parádních zážitků :). No a věděl/a jsi, že proto, aby jsi něco podobného zažil/a nemusíš ani vystrčit nos z naší krásné Plzně?

ESN Pilsen

ESN, neboli Erasmus Student Network je mezinárodní studentská organizace, která pomáhá studentům přijíždějícím na danou univerzitu skrze programy mobilit. Díky Buddy systemu nebloumá přijíždějící student po ulicích Prahy a nesnaží se najít spoj do Plzně, ani nebrouzdá ulicemi Plzně a nezkouší najít, kde se asi nachází jeho univerzita, či jak se sežene Plzeňská karta. Každý přijíždějící student dostane tzv. Buddyho, který mu zde v prvních dnech pomáhá - vyzvedne na nádraží, doprovodí na kolej, zavede na zahraniční vztahy, nechá vytvořit JISku a Plzeňskou, ukáže, kde bude studovat, jak funguje menza a třeba i nějakou tu hospodu v Plzni. Tímto povinnosti Buddyho končí a pak je již jen a jen na něm, zda se chce se studentem bavit v průběhu semestru / roku, či se stáhnout do ústraní. Přijede nám sem kolem 150ti zahraničních studentů, pro které pořádáme každý týden nějakou párty, různé výlety a jiné zajímavé akce.

Pokud tě něco z toho zaujalo a rád/a by ses navrátil/a alespoň trochu do svého Erasmus života, tak jsi právě ta osoba, kterou hledáme!

Více o ESN, našich akcích, párty a mnoho dalšího se můžeš dozvědět na našich FB stránkách a trochu podrobněji o tom, co dělá Buddy, se dočteš na našem WEBu (přepni do českého jazyka! :) ).

Nezávaznou registraci můžeš provézt přes tento formulář. V případě dotazů napiš ;-)

ESN Pilsen