Co je nového na UJP?

Ústav jazykové přípravy nabízí mnoho aktivit pro studenty i veřejnost. Nejen, že můžete absolvovat kurz od začátečníků po pokročilé daného jazyka, ale ve volném čase navštěvovat různé aktivity jako například konverzace zdarma, promítání filmů, přečíst si knihu v cizím jazyce, účastnit se workshopů apod. Některé ‚novinky‘ zmíním v tomto článku.

Ústav jazykové přípravy (zkr. UJP)  nabízí studentům možnost zapsat si a absolvovat libovolný jazyk v rámci svého studia. Ovšem existuje i možnost prohloubit si své znalosti pomocí placených kurzů, kde se kromě běžně známých jazyků jako jsou angličtina, němčina, francouzština, italština, ruština a španělština, také kurz čínštiny pro začátečníky. V případě zájmu můžete kontaktovat Jitku Buškovou (buskova@ujp.zcu.cz).

Dále je zde možnost absolvovat různé online testy či se zúčastnit studentské konference odborných prezentací v cizích jazycích. Letos se tato tradiční akce bude konat 13.11. v 9.30 v areálu ZČU na Borech.  Účastnit se může jakýkoliv student, který nestuduje soutěžní jazyk (tzn. angličtinu, němčinu, ruštinu, francouzštinu, španělštinu, italštinu, češtinu), ve stejné jazykové sekci se bude účastnit právě jednou a připraví si 10minutovou prezentaci v daném jazyce související s jeho studovaným oborem. Nejenom, že si tak  studenti mohou procvičit mluvený projev a prezentační dovednosti, ale také si procvičit cizí jazyk. V soutěži je možno získat hodnotné ceny a soutěžící dostanou feedback od porotců, kteří jsou složeni z jazykových pedagogů i zástupců firem (sponzorů). Přihlášky pro studenty VŠ do 1.11.2018 pomocí online dotazníku naleznete zde. Více informací naleznete na stránkách UJP. 

 

UJP spolupracuje také s Ruským centremUS Pointem a Test Centrem. V Test centru se můžete přihlásit na uznávané mezinárodní zkoušky jako například IELTS, Cambridge či TOEIC a složit je na naší univerzitě. Ovšem pro více informací o konkrétní zkoušce se raději podívejte na stránky oddělení Test Centra.

Ruské centrum také nabízí mnoho kurzů,  seminářů, konferencí a workshopů, a to nejen pro studenty ZČU, ale i pro středoškoláky, žáky základních škol a širokou veřejnost. Pomáhá seznámit zájemce s ruskou kulturou i jazykem. Ruské centrum má i vlastní knihovnu, ovšem nepůjčuje knihy domů vzhledem k jejich množství. Novinkou jsou potom ruské konverzace pro každého konané každé pondělí od 16.40 do 18.20 v Ruském centru (učebna UU 308, areál ZČU na Borech), kde po skončení můžete získat certifikát. Více informací naleznete zde.

Americké centrum nabízí kromě svého konverzačního klubu a filmového klubu i možnost stát se stážistou či dobrovolníkem v jejich centru a zvýšit tak povědomí o US Pointu organizováním různých akcí. Více o US Pointu se dozvíte na jejich Volunteer day konaný 9.10. mezi 13.30 a 15.30. Sledujte jejich nadcházející akce a nenechte si ujít příležitost zlepšit se v anglickém jazyce.

Jednotlivá oddělení a centra zároveň nabízejí různé stáže, stipendia a jazykové kurzy v zahraničí v rámci různých projektů či letní jazykovou školu na ZČU.

Naše univerzita nabízí studentům možnost zdokonalovat se v cizích jazycích, tak hurá do toho!

Přidej komentář jako první k "Co je nového na UJP?"

Zanechte komentář