Buď Buddy !

Představ si, že jedeš studovat do zahraničí (i tohle je jedna z výhod studia na ZČU). Vystoupíš z letadla třeba v Paříži, Římě nebo Madridu… a co Tě čeká? Prvně vyznat se v místní dopravě a najít kolej. Musíš se zapsat u vrátné, která ale nemluví stejným jazykem jako ty a angličtina jí nic neříká.

Další výzva, která tě čeká je najít univerzitní kampus a vyřídit tam všechny papíry, které k ERASMU náleží a věř, že jich není málo. Taky budeš chtít připojení k internetu, které si, ale musíš zařídit přes místního „týpka“, který sice anglicky umí, ale bojí se mluvit, tak úspěšně předstírá, že nerozumí.

Co bys v téhle situaci dal za pomocnou ruku viď? A od toho je tu Buddy systém. Než odjedeš na ERASMUS, kontaktuje tě student z místní univerzity a vše ti vysvětlí předem. V den tvého příjezdu Tě vyzvedne, doprovodí tě na kolej a pomůže Ti se dostat přes počáteční jazykovou bariéru, vyřídí s tebou všechno počáteční papírování a ušetří ti tak malou depresi z toho, že budeš ztracený bloudit v neznámém městě. Navíc sotva jsi přijel, tak už máš kamaráda/ kamarádku. 

Přijde Ti to fajn, ale nevíš, jaké výhody to přinese Tobě? Jako Buddy bude mít příležitost začlenit se do multikulturního prostředí, najít si nové kamarády z cizích zemí, ale i ze ZČU. Poznáš nové kultury a dozvíš se nové informace o cizích zemích přímo od rodilců. A v neposlední řadě si procvičíš svoji angličtinu, němčinu či jiný jazyk podle svého přání a často přímo s rodilým mluvčím. A pokud toužíš naučit se nějaký nový jazyk, rovnou se seznámíš s lidmi, kteří jím od malička hovoří, a tak ti můžou pomoci v učení.

Tak neváhej, vyplň náš registrační formulář a staň se buddíkem.

Více o ESN, našich akcích, párty a mnoho dalšího se můžeš dozvědět na našich FB stránkách a trochu podrobněji o tom, co dělá Buddy, se dočteš na našem WEBu

 

Přidej komentář jako první k "Buď Buddy !"

Zanechte komentář