FallCo 2016

Jedna z největších konferencí AIESEC v ČR je za mnou a, i když jsem totálně vyčerpaná, cítím, že mi to dalo neskutečně moc, a kdybych nejela, tak bych hořce zaplakala.

Celou dobu nás provázela hudba. Hudba, seberozvoj, poznávání a zábava jsou věci, které k AIESEC patří. Každá pobočka má vlastní roll-call (jednoduchý tanec na nějakou pecku). Plzeň má Centuries – Fall Out Boy! Jestli neznáš, tak si ji pusť, pokud ji znáš, tak už ji určitě hledáš.

Když přijelo všech 12 poboček na Mácháč a vystoupilo těch 200 lidí, hrály se hry na seznámení: v každém týmu byl jiný člen pobočky a sbíraly se nápovědy, aby se uhodlo slovo. Pak byla Plenary (je vždy ráno a večer) a k našemu velkému nadšení ji měl na starost Francis! Francis je největší týpek z Afriky, co žije ve Švédsku. Má neuvěřitelné charisma a jeho prezentace je skvělá. Je na něm vidět, že se cítí dobře mezi lidmi, je vtipný, uvolněný a pohotový. Pokaždé nám říkal kousek svého příběhu a hráli jsme zvedací hru. Spočívá v tom, že po každé větě, kterou řekne a je pro vás pravdivá, zvednete ruku. Některé věci byly opravdu vtipné (schovávám si tady jídlo do kapes), kolik jsme naspali hodin za ty 4 dny (zvedlo se i pár rukou, že naspali méně než 10 hodin), nebo jestli se nám někdo líbí a budeme mít odvahu za ním jít.

Večer byla Global Village, kde každá pobočka měla svůj stůl a snažila se prezentovat svůj kraj různými úkoly a motivovala odměnami. Druhý den byly workshopy, kde jsme se dozvěděli spoustu věcí o prezentačních dovednostech, jak vést tým, o společnostech a všechno, co byste kdy mohli potřebovat. Každý z nás si vybral 2 témata, dopolední a odpolední. Já jsem šla na přednášku o Doller (nová česká firma – mají super diáře -, jak vznikla, mohli jste se zkrátka zeptat na cokoliv) a na Brand toolkit (jak pracovat se značkou AIESEC,  co se smí a co ne). Večer začala Gala night, tam se rozdávaly ceny pobočkám, které dosáhly nejlepších výsledků za tento rok a – držte se – Plzeň tam šla rovnou dvakrát! Let’s make Pilsen great again!

Třetí den byla na programu simulace. Znovu jsme byli rozdělení do týmů a zkoušeli jsme řešit situace, které se normálně objevují, a je třeba si s nimi poradit.

Víte co je ale stejně nakonec nejlepší? Možnost potkat tolik lidí, kteří přemýšlí jako vy, máte cíl a snažíte se ho dosáhnout společně. Celou dobu máte možnost zajít i za lidmi, kteří už v AIESEC nejsou, s každým si popovídat, využít všechny možnosti, které máte. Hlavní je se nestydět nebo nebát. Na konferencích má každý pocit, že našel druhou rodinu, protože jsou všichni otevření a usměvaví, lidští. Těsně po odjezdu dostanete svou Sugarcube-ku (obálka, ve které jsou vzkazy od ostatních). Když je doma začnete číst, máte připitomělý úsměv a spoustu vzpomínek, u kterých to zdaleka nekončí, protože je tady SprinCo a spousta dalších akcí a zážitků. Co víc lidi spojí než synchronizovaný tanec, pokřiky a dobrá nálada? SprinCo je konference na jaře, kde se znovu sejdou pobočky celé ČR a znovu se prezentuje, dělají worshopy, ale pokaždé je to jiné, protože to vedou různí lidé, je to na jiných místech, takže každá konference je originál.

Strašně se mi líbilo nadšení a atmosféra. Získala jsem nejen kontakty (už pomalu vím, kam bych chtěla na stáž), ale i skvělý pocit, že jsou tady lidé (a že jich je!), kteří mají vizi a plní ji. Že to nejsou jen prázdná slova a to, že tu zde jsou i činy, mě posouvá dál, abych i já byla lepší verze svého já (to zní jako hrozné klišé, ale člověk zkrátka dostane tu novou energii).

Ještě nejsem 100 % rozhodnutá, kam bych chtěla na stáž, ale kamarád má u sebe ubytovaného skvělýho kluka z Turecka (projekt BeHost) a jak vypráví o své zemi, je super. Líbí se mi, že díky tomuto projektu lidé získají přehled a potom tam jet je úplně jiný pocit a zážitek.

Mrkni na to, co děláme – FB – AIESEC Czech Republic nebo na Instagramu – aiesec_pilsen

Více info o projektu BE HOST najdeš zde – http://bit.ly/BE_HOST

 

Přidej komentář jako první k "FallCo 2016"

Zanechte komentář