HELPCHAT

Kurz angličtiny s cizincem, se kterým není možnost mluvit jinak než anglicky. Nevíš nějaké slovíčko? Můžeš se na něj zeptat a vysvětlení dostaneš v angličtině. Chceš něco vyjádřit a nevíš jak? Najdeš obrázek na Googlu a pokusíš sám popsat, o co jde. Takový jazykový kurz tě naučí mluvit, i když se stydíš sebevíc. S tímto nápadem přišla studentská organizace AIESEC, která se snaží zlepšit kvalitu vzdělání ve světě, a to za příznivou studentskou cenu.

Moje angličtina byla na úrovni A2, a to si ještě trochu přidávám. Po absolvování Helpchatu jsem ale zjistila, že 60 % mých neznalostí pramení ze stydlivosti. Ráda bych vám popsala mé zkušenosti a motivovala vás k absolvování nějakého podobného jazykového kurzu.

O kurzu jsem se dozvěděla na facebookových stránkách studentské organizace AIESEC, kde jsem rovnou mohla vyplnit přihlášku. Na výběr bylo ze tří prázdninových termínů, a kromě jména a příjmení jsem vyplnila i úroveň svých jazykových znalostí. Bála jsem se, že mezi ostatními účastníky bude někdo lepší než já, a že se nedostanu ke slovu. Musím však konstatovat, že mé obavy byly zbytečné.

Kurz probíhal v budově jazykové školy Polyglot na Náměstí Míru v dopoledních hodinách. Každý den probíhala výuka cca 3-4 hodiny a během odpoledních hodin byl prostor pro jiné mimoškolní aktivity. Mojí lektorkou byla sympatická studentka z Hong Kongu, která přijela na 6 týdnů do Evropy. Buď jsme si povídaly, nebo mi vysvětlovala gramatiku. Vždy jsme se dohodly, co bychom se chtěly učit a podle toho se připravila na další hodinu. Některé hodiny byly tematické, věnovaly jsme se například slovní zásobě z oblasti cestovního ruchu a hotelnictví, diskutovaly jsme o gastronomii v různých kulturách a všechny vyučovací hodiny byly pro mě velmi příjemné. Ze začátku jsem se hodně styděla mluvit a raději jsem poslouchala moji lektorku Rain, postupem času jsem jí chtěla také povyprávět něco o České republice, o naší univerzitě a okolí. I přesto, že jsem dělala velké gramatické chyby, dokázaly jsme se spolu domluvit. Řekla mi, že cizí jazyk je o komunikaci, a o tom, abychom si rozuměly navzájem, ať se nesoustředím na gramatiku a na slovíčka, které neznám, ale naopak na to, co bych vyjádřit dokázala.

Odpoledne jsme trávily společně v přírodě, kavárnách či na výletech. Konverzovaly jsme v angličtině o různých tématech, a čím více času jsme společně strávily, tím větší jsem pozorovala pokroky ve své angličtině. Společně jsme navštívily například zámek Kozel, Bolevecké rybníky či Plzeňskou věž.

Během čtrnácti dní jsem se přestala stydět komunikovat v angličtině, naučila jsem se spoustu nových věcí o čínské kultuře, gastronomii i tamním životě, a získala jsem další zkušenost. Celý Helpchat mě vyšel na 1500,- , v porovnání s ostatními intenzivními jazykovými kurzy, které nabízí jazykové školy v Plzni, je cena opravdu krásná a mohu jej jen doporučit. Zkoušela jsem již několik variant, jak se lépe naučit anglicky, a nejlepší možností je komunikace, především s lidmi, se kterými jinak komunikovat nejde.

 

Přidej komentář jako první k "HELPCHAT"

Zanechte komentář