Konference pro nováčky AIESEC

Od 21. 10. – 23. 10. 2016 probíhala v Plasích, v rekreačním středisku Máj, lokální tréninková konference největší studentské organizace na světě, AIESEC. Tato organizace působí ve více než 126 zemích světa, a zajišťuje stáže do zahraničí, a to buď profesní či dobrovolnické. Společně s plzeňskou pobočkou zde byla přítomna i pobočka z ČZU Praha. Pro mě, nově přijatého člena AIESEC Pilsen, to byla opravdu velká zkušenost.

„Napiš svůj vlastní příběh…“

Aneb lokální tréninková konference očima nováčka

Ihned po mém přijetí do studentské organizace AIESEC jsem obdržel přihlášku na první konferenci. Nejdřív jsem byl velmi šťastný, že se mohu něčeho takového zúčastnit. Začaly se ve mně probouzet obavy, až když se konference blížila. Byl jsem v Plzni pouhých pár měsíců, a neznal jsem zde příliš mnoho lidí. Na druhou stranu ve mně zůstávalo nadšení, že zažiji něco nového.
V pátek jsme dorazili na místo setkání, odkud jsme měli vyrazit do rekreačního střediska Máj. Už v autobuse jsem viděl mnoho nadšených lidí, sršících optimismem. Po příjezdu do Plas nás přivítal organizační tým.

 

Hned od začátku byla cítit skvělá atmosféra. Prezentace jednotlivých lidí, kteří nás měli trochu zasvětit do studentského života, byla energická a pro nás plné nových informací. Celou konferenci vedla Tereza Vokounová, která nám během tří dnů odkrývala svůj příběh, jak překonala strach z cestování a poznávání nových lidí. Upřímně musím říct, že to pro mě bylo dost inspirující. Tereza nám na konci své prezentace dala prostor, abychom na kousek papíru napsali naše cíle, čeho jsme za ten den dosáhli nebo co jsme se naučili. Lístečky jsme vložili do obálek, a naším úkolem bylo na konci konference zjistit, zda se nám naše cíle splnily. V podstatě jsme si psali svůj vlastní příběh.

V sobotu jsme se pomalu seznamovali s našimi team-leadery a rozdělovali jsme se do skupin podle oblastí, do kterých jsme se hlásili. V AIESEC je možné realizovat se hned v několika oblastech na různých pozicích. Těmi je například plánování projektů, řízení marketingových kampaní, komunikace s firmami či prezentace zahraničních stáží českým studentům. Máte tedy příležitost vybrat si podle vlastních preferencí a tužeb.

Sobotní den jsme si všichni moc užili, cítili jsme, že se stáváme součástí něčeho velkého i přesto, že jsme byli ve stresu z tolika nových věcí. Zkušení i bývalí členové této organizace k nám přistupovali velmi přátelsky. Ze všech na konferenci sršela pozitivní nálada, nadšení, optimismus, chuť naučit se něco nového a získat nějaké další zkušenosti.

V sobotu večer nás přijeli navštívit bývalí členové AIESEC, od kterých jsme získali nespočet rad a tipů do života. Každý z nich už má buď vlastní podnikání, anebo dělají práci, která je baví. Všichni potvrdili, že jim s tím AIESEC dost pomohl, hlavně v komunikaci s lidmi. Jejich vyprávění o zážitcích v této organizaci a na konferencích bylo hodně motivující a inspirující.

Každý večer se konala párty, kde měli všichni nováčci i zkušení členové možnost se odvázat, a toho málokdo nevyužil.

 

Za sebe musím říct, že mi tato víkendová konference přinesla opravdu mnoho zkušeností, naplnila mě inspirací a motivovala mě k tomu, abych využil svého studentského života naplno,“ uvedl nováček AIESEC Josef Schneider.

Chceš se dozvědět více o našich aktivitách, mrkni na http://bit.ly/AIESEC-Pilsen

anebo nás sleduj na instagramu: aiesec_pilsen.

 

 

 

Přidej komentář jako první k "Konference pro nováčky AIESEC"

Zanechte komentář