PIRÁTSKÝ EXODUS 2014

V sobotu se banda studentských pirátů vydala na pořádnou pěší tůru po plzeňském kraji. Sraz všech účastníků byl na Košutce, kde už čekala paní rektorka, která všechny příchozí přivítala projevem. Následovalo hromadné focení, okukování masek, hlazení exopsů, podepisování vlajky, první frťany a tak dále.

Následně se piráti vydali směrem k Boleveckému rybníku, kde spousta ze zúčastněných ocenila místní stánek s čepovaným pivem a s grilem, jiní nakrmili labutě a šlo se dál.

Trasa pochodu vedla kolem Boleveckých rybníků, na Bílou Horu, za kterou bylo místo prvního checkpointu, kde se účastníci občerstvili sušenkami a čajem. Připraveny byly soutěže. Jelikož počasí nebylo zrovna nejteplejší, spousta pirátů teplý čaj ocenila.

Občerstvení a chvíle odpočinku přišla vhod, protože po checkpointu následoval menší výšlap na Chlum, kde byla rozhledna a ti, kteří ještě oplývali dostatkem sil, měli možnost vystoupat a pokochat se výhledem na plzeňský kraj.

Pak trasa vedla vedla lesem, místy kolem kolejí, místy podél srázu, ze kterého bylo třeba pár studentů týmovou spoluprací vytáhnout, neboť postupem času řada z nich ztrácela koordinaci. Poté se piráti vydali podél řeky Berounky směrem na Chrást. Na závěr čekala cestička promáčeným polem, kde zařvaly nejedny boty. Sladký cíl cesty byl v obci Dýšina, kde na účastníky čekal pořádný oheň, spousta buřtů, nějaký ten rum a soutěže o trička. Zpátky do Plzně pak nemuseli pěšky, neboť byly zařízeny autobusy, které dopravily piráty v pořádku zpět do města.

 

Autorkou fotografií je Monika Buřičová

 

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Pozvánka na jarní EXODUS 2018

Zanechte komentář