Prvákoviny 2016

Prvákoviny, které pořádá studentská organizace AIESEC Plzeň, je akce pro budoucí prváky ZČU v Plzni. Díky seznamováku, který má říz, potkáš budoucí spolužáky a získáš díky němu tipy od starších kolegů. Letos se konal již 6. ročník a mimořádně se vyvedl. Popovídali jsme si o této akci s dvěma prváky – Kubou z Ústí nad Labem a Terkou z Domažlic.

Žádné obíhání kolem horké kaše. Jak ses dozvěděl/a o Prvákovinách?

 

Kuba: Při jednom z letních večerů jsem brouzdal na internetu a narazil právě na Prvákoviny. Prolétla mi hlavou myšlenka, že když nejsem z Plzně, nebylo by na škodu někoho poznat už před školou. Tak jsem poslal přihlášku.

 

Terka: Od kámošky, která mi napsala, abych taky jela. Tak jsem jela.


 

Nebál/a ses toho, že nebudeš nikoho na začátku akce znát?

 

Kuba: Před akcemi mám osobně vždy trošku pochybnosti, ale ty se brzo rozplynuly při nástupu do autobusu, kde se velmi rychle rozvázala atmosféra příhodným cestovním způsobem.

 

Terka: Nebála, znala jsem kamarádku, takže v pořádku.

 

 

Jak probíhal odjezd a příjezd na akci?

 

Kuba: Byli jsme informováni od pořadatelů, kdy a kde je sraz a v kolik se odjíždí. Udělala se prezenčka a vyrazili jsme. Cesta trvala zhruba 30 minut a utekla velmi rychle. Při příjezdu jsme si vyzvedli, já tomu říkám akreditačky, na kterých byl rozepsán rozpis všech dnů, vaše přezdívka, která jste chatka a který tým.

 

Terka: Sešli jsme se na autobusáku a po zjištění, kdo chybí, jsme vyjeli na akci. Po příjezdu jsme si vyzvedli kartičky se jmény a rozešli se do chatek.

 

Co se ti honilo hlavou ihned po příjezdu a prvním seznámením s lidma na chatce?

 

Kuba: Abych nezakopl při výstupu z autobusu a že je to tu super!

 

Terka: Už se těším na společný program a na noční bojovku. Která bohužel nevyšla kvůli počasí.

 

Jak probíhaly dny na Prvákovinách?

 

Kuba: Den začínal budíčkem a snídaní. Poté byli nějaké workshopy, oběd. Odpoledne čas s týmem, kde se hrály super hry, poté opět workshopy, tipy od starších spolužáků, večeře, večerní program a párty. Nechci prozrazovat vše, ať příští rok mají prváci nějaké to překvapení.

 

Terka: Byli jsme rozděleni do skupin, hráli různé týmové hry, seznamovali se a tak.

 

Tipy od spolužáků – co bylo například náplní tohoto času?

 

Kuba: Informovali nás o škole. Kde se co nachází, kde můžeme co koupit a tak. Dále nám radili jak naložit se svým volným časem.

 

Terka: Nabijí tě novými informacemi, které se nedozvíš jen tak na rohu. Týkalo se to především školy.

 

Večer byla vždy párty, čím si plánoval/a rozpálit spolužáky na parketu?

 

Kuba: Plamenometem!

 

Terka: Jackem s colou.

 

Změnily tě v něčem ty tři dny na Prvákovinách?

 

Kuba: Těžko říct. Já byl super člověk už před nimi! Ne sranda. Hele těžko říct, to asi musí říct lidi, co mě znají dýl, já se snažím být furt stejný blázen.

 

Terka: Nevím, jestli změnily, ale změnilo se to, že jsem poznala super lidi, se kterýma bych se třeba ani nikde neseznámila a odvezla jsem si spoustů zážitků na celý život.

 

Podle tvého vyprávění soudím, že se Prvákoviny tedy vyvedly a bavily tě. Můžeš je nějak shrnout a doporučit budoucím prvákům?

 

Kuba: Pokud příští rok půjdeš na ZČU, nerozmýšlej se a jeď! Je to super akce, kde poznáš spoustu skvělých lidí. Získáš tipy do života, naučíš se hospodařit se svým volným časem a navíc se skvěle budeš bavit!

 

Terka: Prvákoviny určitě doporučuju, poznáš nový lidi z různých koutů ČR, dozvíš se zajímavý informace a rozhodně nezažiješ nudu.

 

 

 

 

Více informací o studentské organizaci AIESEC Plzeň na: http://bit.ly/AIESEC_PILSEN

Přidej komentář jako první k "Prvákoviny 2016"

Zanechte komentář