Pozvánka na jarní EXODUS 2018

Každoročně je nejen pro studenty, ale i absolventy či zaměstnance ZČU pořádán pochod EXODUS. Jelikož se ten letošní blíží, v následujícím článku se dozvíte více nejen o nadcházející akci, ale rovněž o této tradici obecně.

EXODUS je brán nejen jako pochod z místa A na místo B – v rámci univerzity je pojat spíše jako „teambuilding“. Během cesty jsou nově pořádány různé aktivity, které mají za úkol utužit vztahy, při chůzi je navíc dostatečný prostor ke konverzaci. Můžete díky tomu například poznat své učitele z naprosto jiné stránky.

EXODUS původně vznikl jako akce Dioné, v roce 2005. Nyní je hlavním pořadatelem studentská organizace ESN Pilsen, ale Dioné se bude na organizaci podílet. Po prvních úspěšných ročnících začala mít událost i téma, přičemž dle něj bývají účastníci oblečení. Vždy se jedná o trasu zhruba 15-20 km, přičemž je ale možné využít i trasy kratší. Na konci pochodu vás čeká grilování zdarma.

Každoročně jsou pořádány hned dva pochody, vždy na jaře a na podzim. O EXODU se více dozvíte na oficiálních stránkách této události. Za předpokladu, že vás zajímá, jak takový EXODUS probíhá, přečtěte si některý z článků od našich redaktorů z předchozích let. Skvělá atmosféra přímo čpí například z Pirátského EXODU 2014.

A jak to bude letos?
Letošním tématem jarního EXODU konajícího se 19. 5. 2018 je JARO. Při pochodu se podíváme na zříceninu hradu Radyně, dle obtížnosti budeme moci obdivovat další krásy plzeňského okolí. Jsou hned tři úrovně – nejdelší trasa s délkou 19,5km, dále střední s 16,5km a samozřejmě i krátká trasa s 10 či 12 kilometry. Organizátoři si ale dali tu práci a naplánovali i variantu pro kočárky se zpevněnou cestou, která má 11 či 13 km. Bližší popis jednotlivých cest včetně mapiček najdete na oficiální facebookové události. Po cestě bude samozřejmě možné se občerstvit a čeká vás i menší hra. Nemusíte se bát, že byste o ni v případě volby kratší trasy přišli – hra se bude odehrávat v lese v okolí Radyně, kudy vedou všechny trasy. Všechny varianty pochodu končí v Hospůdce u Pechtů na pobřeží řeky Radbuzy, kde účastníky čeká grilovačka, ale i nějaké drobné ceny. Prostor u grilu je navíc krytý, takže i v případě jarního deštíku si grilování určitě užijeme.

A co sraz účastníků?

• KDY? – Již tuto sobotu 19. května 2018 ve 12:00
  • KDE? – U Olympie před Intersportem (Písecká 1093/6)

Přidej komentář jako první k "Pozvánka na jarní EXODUS 2018"