Program kariérního centra pro zimní semestr 2018/2019

Nevím, zda jste to už postřehli, ale již minulý letní semestr 2018 jste se mohli zúčastnit několika akcí pořádaných Karierním centrem ZČU, o kterém jsme Vám psali. Program pro letošní semestr je už daný. Přečtěte si o něm více!

Kariérní centrum ZČU vytvořilo pro studenty program na letošní zimní semestr. Některých akcí jste se možná zúčastnili, nebo jste viděli jejich letáčky vyvěšené po škole. Jednalo se o panelovou diskuzi Získej (práci) v nezisku, přednášku Osobní finance a workshop Jak se prezentovat na sociálních sítí a jak napsat „sexy“ životopis.

Workshopu Luďka Kantora a Ondřeje Hájského týkajícího se sociálních sítí, jsem se účastnila. Bylo velmi zajímavé dozvědět se i o, pro mě neznámých, sociálních sítích. Určitě víte, že sociální sítě (např. Facebook, Twitter, MySpace, WhatsApp, LinkedIn) Vám mohou nabídnout mnoho zajímavého, ale mohou Vám i uškodit. Napíšete nevhodný komentář o svém učiteli/šéfovi či svou aktuální náladu a sdílíte ji s přáteli. Kdo toho může zneužít? Personalisté, Váš nadřízený, potenciální zaměstnavatel, kdokoliv. Vše, co o sobě dáváte vědět, se může proti Vám snadno obrátit. Víte, jak si mohou personalisté prolustrovat Váš Facebook? I to, co nechcete, se o Vás může kdokoliv dozvědět pomocí webové aplikace StalkFace. Zkopírujte si URL svého facebookového účtu nebo účtu svých přátel, vložte odkaz do kolonky, stiskněte tlačítko „Stalk“, vyberte si jednotlivé kategorie a uvidíte, co se sami o sobě i jiných dozvíte. Nejen Facebook, ale i jiné sociálně sítě, si evidují Vaše obsahy zpráv, rozepsané statusy i nepublikované fotografie. Jste si jisti, že opravdu chcete Vaše názory, informace z období puberty, či statusy podnícené alkoholem poskytovat úplně všem? Až si příště budete přidávat něco na svůj účet, zamyslete se, zda opravdu nepublikujete něco, co se Vám může později vrátit.

Nejen tento workshop, ale i ostatní akce byly velmi přínosné a proto si udělejte čas a přijďte i na ty další. Dozvíte se něco nového.

Jaké akce nás ještě čekají?

• pondělí 19.11. ve 14:00 – Pohovor na zkoušku v Kulturce
    • zkuste si přijímací pohovor nanečisto a poslechněte si tipy dvou nezávislých personalistů Ondřeje Hájského a Luďka Kantora společnosti iRecruit
  • úterý 20.11. v 17:30 – Vedení týmu jinak (plzeňský kotel vol.26) v DEPU 2015
    • spolu s dalšími organizacemi je tato akce uspořádána v DEPU 2015. Akce je zaměřena na vedení týmu a přednášejícím je francouzský HR manager Dominique Tissier. Akce je přednášena v anglickém jazyce s českým překladem. Více o akci zde.
  • úterý 4.12 v 14:00 – Prezentační dovednosti v Kampusu na Borech
    • konzultantka a koučka Hana Čejchanová bude mluvit tom, jak pracovat s trémou, jak se připravit na projev na veřejnosti, na co si dát pozor při komunikaci a jak připravit přesvědčivou prezentaci

Co více Kariérní centrum nabízí?

• Online testování osobnosti (psychodiagnostika) – po zaslání e-mailu na hmarikov@rek.zcu.cz se žádostí o online testování Vám bude zaslán odkaz na následující sadu testů osobnosti:
    • Mutlifaktorový osobnostní profil – dotazník zaměřený na Vaši osobnost
    • Kariérní kompas – dotazník zaměřený na pracovní motivaci
    • Dotazník komunikačního stylu – dotazník na míru Vaší asertivity
    • Týmový profil – sleduje Vaši roli v týmu
    • Culture fit – dotazník zaměřený na Vaše vnitřní hodnoty a jim odpovídající firemní kulturu

Vyhodnocení testů můžete probrat osobně s kariérním poradcem přímo v kancelářích Kariérního centra od poloviny prosince.

• Individuální kariérové poradenství – pomoc pro ty, kteří neví, na jakou pracovní dráhu se dát, kam směřovat po studiu a co je pro ně nejlepší. S kariérním poradcem tak vytvoříte kariérový plán, který bude vycházet z Vašich zájmů, preferencí, dovedností a zkušeností. Po předchozí domluvě možno využít v úterý mezi 9.00 – 11.00.

Zaujal Vás tento článek. Neváhejte kontaktovat Kariérní centrum ZČU. Jsou připraveni Vám pomoci. Pro více informací sledujte i Facebookové stránky Kariérního centra ZČU.

Přidej komentář jako první k "Program kariérního centra pro zimní semestr 2018/2019"

Zanechte komentář