reportáž: EXODUS 2018

Jarní EXODUS roku 2018 máme za námi a navzdory nepřejícímu počasí se velmi vydařil, což víme i díky vašim feedbackům. Pro mě to byl vůbec první studentský pochod, kterého jsem se účastnila a rozhodně mohu říci, že ne poslední! Jak to naše studentské výletění vypadalo, si můžete přečíst v následujícím článku.

Ačkoliv nás předpověď počasí už týden dopředu děsila bouřkami, v den D – 19. května 2018 – nás ráno přivítalo sluníčko. Optimisticky jsem tedy (bez bundy) vyrazila k Olympii, kde bylo místo setkání. Po chvíli se začaly trousit skupinky lidí. Vzhledem k tomu, že vždy musíme počítat s opozdilci, jsme až zhruba ve čtvrt na jednu rozdali prezenční listiny a soutěžní kartičky spolu s propiskami. Bohužel se organizační tým potřeboval rozmístit na své pozice, tudíž jsem úděl vedoucího skupiny „schytala“ já. Přitom jsem danou trasu nikdy nešla (po pěti letech studia první výlet na Radyni), navíc pouze s mapou v mobilu. Ne nadarmo se říká „stádo vede vůl“.

Aby ten letošní EXODUS dostál svému jménu, zhruba kilometr před první „občerstvovačkou“ nás čekal pořádný „krpál“, kterého byli samozřejmě rodiče s dětmi a kočárky ušetřeni v podobě snazší, zpevněné trasy. Ne všem tento adrenalin stačil, takže někteří (včetně mě) lezli po blízké skále, aby měli co nejlepší výhled na Radyni (vyhlídka ukotvená ke skále nám holt nestačila) a samozřejmě i fotky. Já osobně jsem si v zápalu horolezectví zapomněla spočítat schody vedoucí právě na danou vyhlídku, takže jsem se sem později vracela, abych měla odpovědi na soutěžní kartě kompletní. Cestu pod Radyni, kde se mohli výletníci občerstvit, nám usnadnila živá hudba, neboť zdejší hospoda konala menší folk-rockový koncert.

To by ale nebyl EXODUS, kdyby se počasí náhle nezkazilo! Po občerstvení a pokračování k dalšímu bodu na mapě nás čekal pěkný slejvák. Některé to ale vůbec neodradilo a pokračovali v plánované nejdelší trase. Já napůl zbaběle, napůl abych dostála svým povinnostem ve výpomoci, se svezla autobusem na Slovany, kde jsem pokračovala k cíli, tedy k Hospůdce u Pechtů, a někteří výletníci zvolili stejnou taktiku. Také aby ne, když nás ESN na Facebooku bombardovalo fotkami opékajícího se masíčka a klobásek! Pomalu se dále trousili i ostatní, někteří trochu promočení, ale v cíli už nám déšť nevadil, neboť posezení bylo kryté. Všichni se dobře najedli, aniž by museli čekat, protože kromě jídla z grilu (maso, zelenina, kukuřice, hermelín, klobásy), byla možnost si i opéct buřty. Kdo měl navíc vyplněnou alespoň určitou část soutěžní karty správně, mohl si vybrat i cenu.
Zdroj fotek: Dioné + ESN

Navzdory počasí si tedy letošní jarní EXODUS všichni užili a těšíme se na podzim :)!

Přidej komentář jako první k "reportáž: EXODUS 2018"

Zanechte komentář