S kariérním centrem od příštího semestru

Od začátku letošního roku se rozjíždí nový projekt, který pomůže studentům ve volbě jejich povolání a připraví je na pohovory. Nové kariérní centrum už připravilo některé akce a na další se můžeme ještě těšit. Pořádně se rozeběhne až v zimním semestru 2018. Co se chystá si přečtěte níže.

Kariérní centrum bude organizací, která bude pomáhat studentům s nalezením práce, ale i průchodem výběrových řízení. Studentům bude nabízet různé testy, které mohou při pohovorech dostat, připravit je na nepříjemné otázky, poradí jim, jak napsat motivační dopis a nabídne možnost workshopů a seminářů na danou problematiku. Plánuje mít i svůj vlastní pracovní a kariérní portál, kde budou nabízet práci či stáže pro studenty a zároveň možnost kontaktovat přímo potencionální zaměstnavatele či osobně se s nimi setkat. Měli by být pro studenty pomocníkem mezi dvěma fázemi života studenta – dokončením studia a hledáním práce.

Kariérní centrum se bude zabývat:

• Individuálním kariérovým poradenstvím
    • Konzultace CV
    • Jak napsat motivační dopis
    • Příprava na výběrové řízení
    • Pohovor nanečisto
    • Orientace na pracovním trhu
  • Osobně-profesní diagnostikou
  • Kurzy a workshopy zaměřené na softskills
    • efektivní komunikace
    • práce s emocemi
    • umění vyjednávání
    • umění prezentace a sebeprezentace
    • Time-management
    • Networking
    • Rozvoj paměti
    • Manažerské dovednosti
    • Orientace v oblasti pracovního práva
  • Assessment centrum nanečisto (skupinová metoda výběru)
  • Pracovní a kariérní portál s nabídkami na práce a stáže
  • Setkání a workshopy se zástupci firem a dalšími potencionálními zaměstnavateli
  • Setkání se zajímavými osobnostmi a absolventy

Na přednášce přední české HR, jedné z 20 nejvlivnějších žen v České republice a zakladatelky MINERVA 21 Rostya Gordon-Smith jsme se mohli dozvědět, čemu se vyhnout na pohovoru, jak odpovědět na nepříjemné otázky typu „Jakou výši platu si představujete? “ či „Kde se vidíte za 2 roky?“, jak překonat první dny v nové práci, jakým tématům se vyhnout v konverzaci, pokud jste na manažerské pozici a vyslechnout si i prognózu, jak to bude vypadat s řízením lidských zdrojů za několik let. Přednáška byla zajímavá a poučná. Takovýto typ přednášek, workshopů a seminářů týkající se kariérového poradenství a osobního rozvoje bude pro všechny a zdarma.

Kariérní centrum má zatím své webové stránky  ve výstavbě, avšak můžeme jejich akce sledovat na Facebooku anebo osobně se setkat v budově Fakulty strojní, 6. patro, místnosti UK619, UK621 a UK623 (Plzeň, Univerzitní 22).

Přidej komentář jako první k "S kariérním centrem od příštího semestru"

Zanechte komentář